Tuesday, December 6, 2022
Home EKONOMİ Elon Musk ve Twitter: Anlaşmadan cayan 1 milyar dolar ödeyecek

Elon Musk ve Twitter: Anlaşmadan cayan 1 milyar dolar ödeyecek

by HABER MERKEZİ
0 comment
Elon Musk ve Twitter Anlaşmadan cayan 1 milyar dolar ödeyecek

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ı 44 Milyar Dolara satın alan Elon Musk ile Twitter arasında 3 ile 6 ay içerisinde imzaların atılması bekleniyor.

Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmanın 3-6 ay içerisinde atılacağı bekleniyor. Anlaşmanın iptal edilmesi halinde tarafların ödeyeceği tazminat miktrı 1 milyar dolar olarak belirlendi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (U.S. Securities and Exchange Commission) dün yayımladığı bir belgede, anlaşmadan vazgeçenin 1 milyar dolar ödeyeceği yazıldı.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bu ay başında 3 milyar dolar ödeyerek Twitter’daki yüzde 9,2’lik hissenin sahibi olmuştu.

Tesla ve SpaceX CEO’su bunun ardından şirkete yaklaşık 43 milyar dolar değer biçmiş, şirketi hisse başına 54,20 dolardan satın almak için SEC’ye bildirimde bulunmuştu.

Elon Musk, gündemden düşmeyen tartışmaların ardından 25 Nisan’da, 44 milyar dolara Twitter’ı satın alma anlaşması yapmıştı.
Öte yandan son imzaların atılması ve Musk’ın, şirketi devralması için 3-6 ay gerekiyor. SEC belgesine göre örneğin Musk, taahhüt ettiği meblağı ödeyemezse 1 milyar dolar tazminat vermek zorunda kalacak.
Twitter da daha iyi bir teklif yapan başka taliple anlaşması halinde Musk’a aynı miktarda tazminat ödeyecek.

Belgede ayrıca anlaşmanın 24 Ekim’e kadar sonuçlanmaması halinde tarafların çekilebileceği yazıyor. Öte yandan gerekli resmi izinlerin bu tarihe kadar çıkmaması halinde, tarafların imza için süre 6 ay daha uzatılabilir.

You may also like

Leave a Comment

About Us

We’re a media company. We promise to tell you what’s new in the parts of modern life that matter. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit.

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign