Tuesday, December 6, 2022
Home EKONOMİ Metabike, bisiklete binerek kripto para kazanma uygulaması başlattı.

Metabike, bisiklete binerek kripto para kazanma uygulaması başlattı.

by HABER MERKEZİ
0 comment
Güney Koreli firma bisiklete binerek kripto para kazanma uygulaması başlattı

Güney Koreli firma Metaverse entegre edilmiş dünyanın ilk egzersiz bisikletini geliştirdi. Kullanıcılar toplam 10.000 dolar değerinde kripto para kazandı.

Merkezi Güney Kore olan sağlık şirketi Cardio Healthcare Company, kullanıcıların kardiyo bisikletlere binerek kazanabileceği bir kripto para birimi üretti.

Şirketin “Kazanmak için hareket et” sloganıyla başlattığı projede kullanıcılar firmanın fitness bisikletini satın alıyor. Bisikletin yanında kullanıcılara sanal gerçeklik (VR) gözlükleri ve Cardio HUB adı verilen bir video oyunu da sunuluyor. Kullanıcılar kardiyo bisikletinde efor harcayarak, akıllı pedallar aracılığıyla oyun içindeki avatarlarının hareketlerini yönlendiriyor.

Oyunun sonunda ödül olarak Cardiocoin adlı kripto paraları biriktiriyor.

Uygulamayı 19 Nisan’da piyasaya süren şirket, Cardiocoinlerin büyük ilgi topladığını belirtti.

Şirketin basın açıklamasında, projenin Güney Kore‘deki 20 spor salonunda beta uygulaması başlattığı ifade edildi. Bu uygulama kapsamında kullanıcıların 7 bin 449 saat boyunca egzersiz yaptığı ve yaklaşık 10 bin dolar değerinde kripto para kazandığı dile getirildi. Şirket ayrıca uygulamanın Metaverse’ün teşkil ettiği, hareketsiz kalma riskini de azaltacağını öne sürüyor.

Metaverse‘ün ortaya çıkmasıyla birlikte daha fazla kişi, daha az egzersiz yapacak ve bu dijital alanlarda yalnızca parmaklarının hareket etmesine izin verecek” ifadelerine yer verilen açıklama, şöyle devam etti:

Gerçek dünya egzersizini ve fitness avantajlarını dijital içeriğin eğlencesiyle birleştirerek metaverse etkinliğiyle birleştiriyoruz.

You may also like

Leave a Comment

About Us

We’re a media company. We promise to tell you what’s new in the parts of modern life that matter. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit.

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign