Tuesday, December 6, 2022
Home BİLİM Organize Sanayi Bölgelerinde 3 günlük elektrik kesintisi başlıyor

Organize Sanayi Bölgelerinde 3 günlük elektrik kesintisi başlıyor

by HABER MERKEZİ
0 comment
Organize Sanayi Bölgelerinde 3 günlük elektrik kesintisi başlıyor

Bazı sektörler enerji kesintisi için muafiyet talebinde bulundu.

Bu geceden itibaren Türkiye’deki bütün Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) 72 saat yani 3 gün süreyle elektrik kesintisi uygulanacağı duyuruldu.

Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği (MÜMSAD) Başkanı Ebru Akdağ, doğalgaz ve elektrik kısıtlamalarının özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar için çok ciddi kayıplar anlamına geleceğini ifade etti.

Et ve Süt İşletmeleri de Muaf Tutulmak isteniyor

Türkiye Et, Süt, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Coşkun da et ve süt üreticisi işletmelerin enerji kesintisinden muaf tutulması talebinde bulundu.

İşletmelere gelen hammaddeler olan çiğ süt ve etin hızı bir şekilde işelnemediği takdirde bozulma riski bulunduğunu hatırlatan İsa Coşkun, “Özellikle çiğ süt çabuk bozulabilen bir ham madde olması sebebi ile 24 saatten fazla depolanamamaktadır. Bu nedenle süt ve süt ürünleri üretimi yapan şirketlerin çiğ sütü mamule çevirmek için kesintisiz çalışması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İsa Coşkun, kesintinin et ve süt tedariğinde meydana gelebilecek aksaklık nedeniyle, üretimin devamlılığı ve hammaddenin sürekliliği için enerji kesintisinden muaf tutulmasını talep ettiğini ifade etti. 

You may also like

Leave a Comment

About Us

We’re a media company. We promise to tell you what’s new in the parts of modern life that matter. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit.

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign