Tuesday, December 6, 2022
Home EKONOMİ Prens Selman’ın Vakfı, SNK Corporation’ının çoğunluk hissesini satın aldı

Prens Selman’ın Vakfı, SNK Corporation’ının çoğunluk hissesini satın aldı

by HABER MERKEZİ
0 comment
Prens Selman'ın Vakfı, SNK Corporation'ının çoğunluk hissesini satın aldı

Suudi Arabistan bir süredir oyun endüstrisine yatırım yapıyor.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın kurduğu Misk Vakfı’na ait olan Electronic Gaming Development Company (EGDC), Japonya’nın köklü oyun şirketlerinden SNK Corporation’ın çoğunluk hissesini satın aldı aldı.

Suudi Arabistan oyun endüstrine bir süredir yatırım yapıyor. Muhammed bin Selman’ın liderliğindeki Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’nun (PIF), hem Capcom hem de Nexon’da % 5’ten fazla hisse aldığı şubatta açıklanmıştı. Bu hisselerin değeri 1 milyar $ fazla.

PIF ayrıca Activision Blizzard, EA ve Take-Two gibi şirketlerden 2020’nin dördüncü çeyreğinde hisse alarak yatırım yapmıştı.

EGDC, Kasım 2020’de de SNK’in yüzde 33,3’lük hissesini bünyesine katmıştı. O dönem yapılan açıklamada, vakfın hisseleri % 51’e çıkarmayı planladığı duyurulmuştu. Ancak Misk hedeflerini büyüterek % 96,18’lik hisse satın alımı gerçekleştirdi.

Yeni yayımlanan belgelere göre teklif 17 Aralık 2021’de yapılırken imzalar 15 Şubat’ta atıldı. Öte yandan SNK, hisse satışıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

You may also like

Leave a Comment

About Us

We’re a media company. We promise to tell you what’s new in the parts of modern life that matter. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit.

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign